„Nezákonní“ migranti by Tomio

Docela bych rád věděl, koho těmi „nezákonnými“ migranty vlastně Tomio Okamura myslí. A bojím se, že to neví ani on sám. Nevím jak ve vašem vesmíru, ale v normálním světě je nezákonné to, co porušuje zákon.

Tomio Okamura SPD Home (1)
FB Tomio Okamura – SPD

Jestli tedy Tomio mluví o žadatelích o azyl, pak plácá nesmysly, protože ti jsou posuzováni podle zákona č. 325/1999 o azylu. Ten kromě jiného vychází z mezinárodní Úmluvy o právním postavení uprchlíků z roku 1951 a Ženevských úmluv. Aby toho nebylo málo, institut azylu/uprchlictví se zakotvuje v čl. 43 Listiny základních práv a svobod.

Je to asi takhle: (data 2016)

– cizinců v ČR u nás dlouhodobě pobývá asi půl milionu. Zhruba půlka jich je ze zemí EU, mimo EU jde hlavně o občany Ukrajiny, Vietnamu a Ruska. Ti jsou tu legálně, na základě např. přechodného nebo trvalého pobytu.

– těm, kterým byl udělen azyl a kteří u nás dosud žijí, je celkem za všechny roky zpětně děsivých 2972. Jsou vesměs z Ukrajiny, Běloruska, Ruska, Sýrie, Kuby a Iráku. Ti jsou tu taky legálně.

– v rámci kvót přijala ČR dvanáct lidí. Legálně.

– no a pokud se chcete finálně přesvědčit o tom, jak se na nás ta vlna migrantů valí, koukněte na přiložený graf. Tak třeba loni jsme měli 1475 žádostí o azyl, získalo ho 148 lidí. Nejvíc žádostí podali Ukrajinci, s odstupem pak Iráčané a Kubánci.

Česko  28 žádostí o azyl na milion obyvatel. Evropský průměr  702 žádostí — ČT24 — Česká televize.png
Zdroj: ČT ze statistik Ministerstva vnitra

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s